MEC-TEKNİK

"HİZMET VE KALİTEDEN

"ÖDÜN VERİLMEZ

+90 544 141 25 25

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Erken uyarı Hırsız Alarm sistemleri temelde amacına uygun Sesli ve Sessiz olmak üzere 2 başlık altında kurgulanır. Kurulacak sistem keşif yapılmak sureti ile ihtiyaç, yerin şartlarına göre planlanır. Alarm sistem sayesinde özel kilit, Parmaklık, bekçi Köpeği veya Güvenlik görevlisi gibi önlemler almanıza gerek kalmaz.

 1. Biliyoruz ki açılmayan kilit diye bir kilit üretilemez çünkü ; kilidi yanlışlıkla içerde siz unutursanız kapıyı kim açabilecek ?
 2. Parmaklık veya korkuluk bir olayın olma sürecini uzatan bir önlemlerdir. Ama asıl risk Yangın, Depremde veya Baskınlarda çıkışınızı sadece kapıya endeksli olmanızı önlemiş olursunuz. Parmaklığınızı taşındığınız hangi pencereye yeniden uydurmanız mümkün ?
 3. Hayvanlara dayalı korumada aslı onlarında canın korumak gerekir. Unutmayın teşebbüs eden bir insan. Zekası ve cesaretini hafife almayın.
 4. Güvenlik korumalarında Korkusuz, Canın hiçe sayan, Ahlaklı, insani ihtiyaçları olmayan ikna edilmesi mümkün olmayan, kazancı olsa da olmasa da buna rağmen canın feda edebilecek bir robotunuz yoksa Eyer! Sanırım bu riskler ile karşı karıya kalmanız mümkün.
 5. Oysa alarm sistemi inisiyatifi olmayan, kesintisiz koruma sağlayan, komutlarınız dışına çıkmayacak, korkusuz ve tüm risklere karşı önlemleri alınmış bir sistemdir. Sizinle nereye taşınırsanız taşının orada korumanızı sağlayacak bir yapıda olduğundan. Kimse tarafından kandırılamaz.  
 6. Alarm sistemleri, Panel/Tuş Takımı (Keypad) / Algılayıcı Sensörler / Uyarıcı Sirenler / Haberleşme modülleri ve Güç besleme aküleri ile geniş bir yelpazeden oluşmaktadır.
 7. Gelişmiş karar verebilen Yapay Zeka özellikleri ile yanlış ihbarları minimize ederek yanlışlıktan dolayı oluşan ikazları önlerler.
 8. Pet özellikli sensörler ile Evcil hayvanlardan dolayı yanlış alarm vermezler.
 9. Kurgulanacak sistem siz evinizde dolaşırken dışardan gelecek her hangi bir teşebbüse karşı koruma sağlayabilmektedir. Örneğin yatarken pencereniz açık olsa bile sistem yine aktif korumayı yapabilecek yapıdadır.
 10. Bu sistemler profesyonel olmasın sayesinde. Koruma alanında Hırsızlık / Yangın İhbarı / Medikal İkaz* / Gaz kaçağı veya Su baskınına karşıda koruma sağlayabilecek yapıda olması sayesinde bir çok risk ve duruma karşı önlem almanızı sağlayacaktır.  *(Medikal Alarm Yaşlı veya hastalığı nedeni ile risk altında bulunan insanların boyuna veya koluna bağlanan butonlar ile bir risk anında en yakınlarına, komşunuza, hastaneye veya doktoruna acil bilgi ulaştırmanı mümkün ) Sistem Yangın, Gaz kaçağı veya su baskınına karşı çekvalfler ile giriş gazını kesilmesini, Söndürme sistemini veya Su vanasını otomatik kapatarak riskin büyümesini de önler.
 11. Sistemi Kablolu veya Kablosuz tasarlamak mümkündür. Uzak erişim, Telefon/mail ile ihbar verebilme veya Alarm Haber Alma merkezine bağlanma özelliği ile operatörler tarafında 7/24 güvenliğiniz merkezden takip edilebilmektedir.